Stanica Beograd

Sve o prugama, signalima, vozilima za održavanje i ostaloj infrastrukturi...

Moderators: voz, marko

Re: Stanica Beograd

Postby Karlito » 19. 01. 2014. 1:26 GMT +0000

E naš Šuco, tebe izgleda očajno drma onaj podmukli švaba Alchajmer *matori*

Da podsetimo, železnica je najuspešniji prigradski regionalni i međugradski prevoz putnika za velike gradove. U slučaju Beograda imamo postojeću železničku stanicu na sjajnom mestu u odnosu na grad, i do koje se bez presedanja stiže iz skoro svih delova grada. Sa obzirom da se od Rakovice prema jugu odvajaju čak 4 (slovima četiri) prigradske pruge, dva koloseka Dedinjskog tunela nemaju dovoljan kapacitet da prime ozbiljan saobraćaj sa juga. Pri svemu tome, železnički koridor Savski trg- Rakovica imamo poslednjih 130 godina. Plitko ukopavanje pruge od Sajma do Savskog trga košta oko 50 miliona evra, što je nije ni celih 1% predviđenih ulaganja u takozvani "Beograd na vodi". Sam "Beograd na vodi" će izazvati potpuni kolaps automobisko-autobuskog saobraćaja u delu grada koji je dom za oko pola miliona ljudi, i ukoliko se ne uspostave brzi šinski sistemi (satrti po predlogu projekta "Beograd na vodi", dohodak i kvalitet života za te ljude će se strašno srozati, što zbog nemogućnosti planiranja svog vremena, što zbog automobilsko-autobuskog zagađenja i buke.
Да потпишете петицију за трамвај, користите овај линк. Када се сви станари уселе, трамвај ће бити једино превозно средство које ће се кретати некако од Аутокоманде ка Славији, а будућа реконструкција Улице војводе Степе је шанса и за ово унапређење.
Karlito
Über-Mašinovođa

Postby shuca » 19. 01. 2014. 3:46 GMT +0000

Karlito wrote:E naš Šuco, tebe izgleda očajno drma onaj podmukli švaba Alchajmer *matori*

Da podsetimo, železnica je najuspešniji prigradski regionalni i međugradski prevoz putnika za velike gradove. U slučaju Beograda imamo postojeću železničku stanicu na sjajnom mestu u odnosu na grad, i do koje se bez presedanja stiže iz skoro svih delova grada. Sa obzirom da se od Rakovice prema jugu odvajaju čak 4 (slovima četiri) prigradske pruge, dva koloseka Dedinjskog tunela nemaju dovoljan kapacitet da prime ozbiljan saobraćaj sa juga. Pri svemu tome, železnički koridor Savski trg- Rakovica imamo poslednjih 130 godina. Plitko ukopavanje pruge od Sajma do Savskog trga košta oko 50 miliona evra, što je nije ni celih 1% predviđenih ulaganja u takozvani "Beograd na vodi". Sam "Beograd na vodi" će izazvati potpuni kolaps automobisko-autobuskog saobraćaja u delu grada koji je dom za oko pola miliona ljudi, i ukoliko se ne uspostave brzi šinski sistemi (satrti po predlogu projekta "Beograd na vodi", dohodak i kvalitet života za te ljude će se strašno srozati, što zbog nemogućnosti planiranja svog vremena, što zbog automobilsko-autobuskog zagađenja i buke.

Kada već pominješ moje ime, i mojeg druga Alchajmera, bilo bi jako LEPO da nam svima objasniš VEZU sa ostatkom teksta ?
Marim ja što "cinkariš"sa kime se družim, samo ODAKLE TI ideja da ja mogu znati šta se zbiva u tvojoj glavici,
i koje ćeš S.F. romane pisati po forumu .Pratim radove u železničkoj stručnoj literaturi,
ali, na tvoje fantazmorgazmične ideje nisam naišao :!: . Gde si ih objavio ?

Eto..... Zaboravih šta sam hteo *hm*
A...Da.... "OČAJNO drma" je sinonim i znači JAKO LOŠE drma-na Srpskom :| A šta si ti hteo da napišeš ?

Evo , moj drug Švaba je jako ljut što napisa da je "podmukao", a baš je fini čovek.... Upoznaću te sa njime. *lol*
Ja nisam nimalo ljut :lol: Samo malčice podebelo razočaran u nove akademike na šinama.
shuca
Über-Mašinovođa

Postby brojcile » 19. 01. 2014. 3:56 GMT +0000

*psovka*
Last edited by brojcile on 19. 01. 2014. 4:03 GMT +0000, edited 1 time in total.
brojcile
Mašinovođa

Postby brojcile » 19. 01. 2014. 4:02 GMT +0000

Nemoj da mi dirate Shucu da ne palim moju Americku ergelu pa je poteram JA!!!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
brojcile
Mašinovođa

Postby rasha » 19. 01. 2014. 11:24 GMT +0000

shuca wrote: Zgrada nove stanice "Centar" :?: -To je godinu dana posla. :lol: I ona je već urađena sa skoro 40-50 %...I prilaznice !

Šuco, ovim tenderom za Prokop koji je raspisan i koji predviđa oko 400 i nešto dana rada, predviđeno je samo izgradnja još 6 koloseka i neophodnih stvari za prilaz putnika, kao i signalizacije. Završetak kompletne stanice po projektu za staničnom zgradom sa strane autoputa, ko zna kad će biti, ako bude ikad znajući naše pitone.

shuca wrote:Jos od 1970 se znalo da "tuda vozovi prolaziti vise nece"...

Ne! To se nije znalo 1970. niti se znalo do pre dana kada je obelodanjen plan koji se kosi sa generalnim urbanističkim planom Beograda, na kom Glavna železnička stanica i dalje postoji, kao i novo stajalište kod Sajma i metro linija Pravni fakultet - Slavija - Prokop - Senjak - Banovo Brdo. Njega možete videti ovde -> http://www.urbel.com/cms_images/gup1.jpg.
rasha
Über-Mašinovođa

Postby Karlito » 19. 01. 2014. 23:53 GMT +0000

@ Šuco
Sam si bio više puta predstavio na forumu svog starog druga iz Nemačke :mrgreen:

A po pitanju stručnosti, ona se ne meri brojem objavljenih stručnih radova i diploma. Ja sam nisam akademik, niti imam bilo kakav inženjerski uticaj na određena rešenja. Dešava se da jedan čovek vidi nešto što sto ljudi oko njega ne vidi, pa i više. Ako pametno dokaže i pokaže to, stotine ljudi će to shvatiti i primeniti. Ovde imamo sistuaciju da i dalje vrlo malo ljudi vidi da je potpuno uklanjanje šinskog prevoza iz centra katastrofa za Beograd u funkcionalnom, ekonomskom, ekološkom, regionalnom, socijalnom, energetskom, zdravstvenom i ekonomskom smislu. Čudi me da i ti smatraš da je šinski transport u tom delu grada nepotreban. A po pitanju studija izvodljivosti, ima ih na stotine na internetu na engleskom jeziku o opravdnosti da se iz centralnih delova grada izbace automobili i autobusi, a uvedu šinski prevoz, pešačke i biciklističke zone, čak i u SAD, gde je automobilski lobi najjači.
Да потпишете петицију за трамвај, користите овај линк. Када се сви станари уселе, трамвај ће бити једино превозно средство које ће се кретати некако од Аутокоманде ка Славији, а будућа реконструкција Улице војводе Степе је шанса и за ово унапређење.
Karlito
Über-Mašinovođa

Postby JS 026 » 26. 01. 2014. 13:25 GMT +0000

Prodjoh Savskom ulicom u subotu ujutru.Sneg pada,vetar duva,vagoni na juznoj ploci sablasno stoje,vrata i prozori otvoreni,hala odrzavanja otvorena.Nigde ni jednog radnika nema.Da li su se svi sakrili po onim supama,da li je toliko tesko zatvoriti vrata i prozore.Mozda niko od sefova ne zeli da ih budi,mozda su svi pijani,a mozda ni sefovi nisu dosli na posao...A svi redovno primaju plate,koje im dotira drzava,kojoj mi placamo porez...
JS 026
Kondukter

Postby cvijic » 26. 01. 2014. 14:14 GMT +0000

JS 026 wrote:Prodjoh Savskom ulicom u subotu ujutru.Sneg pada,vetar duva,vagoni na juznoj ploci sablasno stoje,vrata i prozori otvoreni,hala odrzavanja otvorena.Nigde ni jednog radnika nema.Da li su se svi sakrili po onim supama,da li je toliko tesko zatvoriti vrata i prozore.Mozda niko od sefova ne zeli da ih budi,mozda su svi pijani,a mozda ni sefovi nisu dosli na posao...A svi redovno primaju plate,koje im dotira drzava,kojoj mi placamo porez...

Pogledaj lozionicu i sve ostalo.Smjeniti sefove pod hitno.
cvijic
Über-Mašinovođa

Postby rasha » 05. 07. 2014. 13:20 GMT +0000

Zar je moguće da je neko iz železnica dozvolio da se postavi onaj ogromni odvratni bilbord "Belgrade Waterfront" koji pokriva pola železničke stanice??? *psovka* *psovka* *psovka*
rasha
Über-Mašinovođa

Postby vlada » 05. 07. 2014. 20:13 GMT +0000

Kao da se neko iz železnica pita tu nešto. Ako tata kaže da se stavi, ima da se stavi :) .
vlada
Über-Mašinovođa

Postby Pendolino » 17. 09. 2014. 21:21 GMT +0000

"Dok Metro dođe u Beograd, mnogi će ga sačekati pod zemljom"
Napisao Duško Radović 1980.
Pendolino
Ložač

Previous

Return to Infrastruktura